Aktualności

/

Karta Mieszkańca Gminy Siedliszcze

24.05.2024

Program „Karta Mieszkańca Gminy Siedliszcze" Program realizowany jest przez Gminę Siedliszcze i kierowany do osób uprawnionych. Do korzystania z programu uprawniony jest każdy mieszkaniec Gminy Siedliszcze, który spełni co najmniej jeden z poniższych warunków:

Czytaj dalej
/

Zaproszenie na II sesję Rady Miejskiej w Siedliszczu

21.05.2024

ZAPROSZENIE Przewodniczący Rady zaprasza na II sesję Rady Miejskiej w Siedliszczu, która odbędzie się w dniu 29 maja 2024 r. (środa) o godz. 9:00 w Domu Kultury w Siedliszczu.

Czytaj dalej
/

Obowiązkowa rejestracja producentów rolnych

14.05.2024

W związku ze zbliżającym się sezonem letnim oraz prowadzeniem działalności w zakresie produkcji pierwotnej Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie przypomina, iż zgodnie z obowiązującym stanem prawnym producenci produkcji pierwotnej (wszyscy rolnicy sprzedający zboża, owoce, warzywa) mają obowiązek złożyć wniosek o wpis do Rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Czytaj dalej
/

Jakość wody

09.05.2024

Wodociąg Zbiorowego Zaopatrzenia: 2024:

Czytaj dalej
/

Siedliska Biesiada Poetycka

08.05.2024

  Burmistrz i Urząd Miejski w Siedliszczu Gminny Ośrodek Kultury w Siedliszczu Wydawnictwo TAWA w Chełmie i Rekreacji zapraszają na Siedliską Biesiadę Poetycką połączoną z podsumowaniem XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Wacława Iwaniuka, która odbędzie się dnia 18 maja 2024 r.

Czytaj dalej
/

Życzenia dla Strażaków

03.05.2024

Z okazji Dnia Strażaka składamy serdeczne podziękowania za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie. Życzymy bezpiecznej służby oraz wyłącznie szczęśliwych powrotów z akcji!

Czytaj dalej
/

Przymrozki - szacowanie strat

26.04.2024

W związku z występowaniem ne terenie Gminy Siedliszcze przymrozków wiosennych informujemy o możliwości składania wniosków w sprawie oszacowania szkód powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w gospodarstwie do 17 maja 2024 r. Przeprowadzenie szacunków strat jest możliwe tylko i wyłącznie na wniosek poszkodowanego rolnika.

Czytaj dalej
/

OZE w gospodarce - spotkanie informacyjne

24.04.2024

Zapraszamy na spotkanie informacyjne Banku Gospodarstwa Krajowego i Partnerów Finansujących dotyczące szczegółów oferty pożyczek unijnych na OZE

Czytaj dalej
/

Dodatek Osłonowy DO 30 KWIETNIA

18.04.2024

Informacja o dodatku osłonowym Ośrodek Pomocy Społecznej w Siedliszczu przypomina, że do 30 kwietnia 2024 r. można złożyć wniosek o dodatek osłonowy.

Czytaj dalej
/

„Paczuszka dla siedliskiego maluszka”

18.04.2024

Drodzy mieszkańcy gminy Siedliszcze! Wychodząc naprzeciw rodzinom, które odczuwają wzrost wydatków związanych z narodzeniem dziecka, przygotowaliśmy program gminnego becikowego.

Czytaj dalej

Może Ciebie zainteresować